Przejdź do treści

Pfeifer & Langen Polska na Dożynkach Prezydenckich 2022

Pfeifer & Langen Polska na Dożynkach Prezydenckich 2022

Dożynki Prezydenckie 2022 odbyły się 11 września, na terenie Pałacu Belwerderskiego. Nie zabrakło na nich polskiego producenta cukru – Pfeifer & Langen Polska – jednego z wystawców podczas wydarzenia.

Dożynki Prezydenckie 2022 pod patronatem Pary Prezydenckiej to święto plonów, podziękowanie za tegoroczne zbiory i za oddanie polskich rolników. Pfeifer & Langen Polska współpracuje z ponad 8000 plantatorów z całej Polski, przetwarzając ponad 4 mln buraków cukrowych rocznie. Partnerstwo z producentami buraków jest dla firmy szczególnie ważne. Równie istotna jest tradycja polskich regionów i lokalne społeczności. Pfeifer & Langen Polska wspiera je w ramach programu grantowego Dobre Działania. I one również były promowane podczas wydarzenia w Warszawie.

Pfeifer & Langen Polska jako jedna z nielicznych wybranych firm otrzymała zaproszenie na to ważne wydarzenie. Cukier jest obecny w niemal każdym polskim domu, dlatego dyskusja o jego produkcji jest wyjątkowo potrzebna. Podobnie jak rozmowa o zrównoważonym rolnictwie, które jest jej fundamentem. Ciekawostką może być fakt, że jeden hektar uprawy buraków cukrowych na polach plantatorów Pfeifer & Langen Polska pochłania rocznie 36 ton CO2 – tyle, ile wyemituje samochód przejeżdżając 180 tys. km.

Spotkanie w Belwederze, podczas którego zaprezentował się Pfeifer & Langen Polska, zbiega się w czasie z akcją Słodkie Łączy z natury. Od września firma przedstawia informacje o zrównoważonej produkcji, w tym o nowym – czystym graficznie – opakowaniu cukru Diamant ze znakiem „Z natury w zgodzie ze środowiskiem”.

Przedstawiciele Pfeifer & Langen Polska podzielili się z branżą doświadczeniami, ale i mieli okazję na wymianę opinii m.in. z Parą Prezydencką. Nie mogło zabraknąć rozmów na tematy ważne dla polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywieniowego zarówno w Polsce i EU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *