Przejdź do treści

Pfeifer & Langen Polska ponownie na Dożynkach Prezydenckich

Dożynki Prezydenckie

To już drugi rok z rzędu, gdy przedstawiciele Grupy Pfeifer&Langen w Polsce i marki Diamant zaproszeni zostali przez Parę Prezydencką do udziału w Dożynkach Prezydenckich. Wydarzenie odbyło się na terenie Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

Prezydenckie Dożynki organizowanie są w ramach podziękowania dla polskich rolników – za trud pracy włożony w ostatnie żniwa i tegoroczne zbiory. Honorowymi gośćmi stoiska Pfeifer&Langen Polska była Para Prezydencka a także m.in minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus.

Firma Pfeifer&Langen Polska, od ponad 25 lat współpracuje z 8 tysiącami plantatorów. Troszcząc się o środowisko naturalne produkuje cukier, który trafia do polskich domów i ma wiele zastosowań w przemyśle. Udział w wydarzeniu to dla firmy duże wyróżnienie.  

 

–  Staramy się być blisko naszych sąsiadów i promować ich wyroby tak często, jak to możliwe. W tym roku ponownie współpracujemy z lokalnymi dostawcami wypieków, miodów i innych wyrobów regionalnych. Przygotowane przez nich pyszności trafiły do kosza prezentowego i wraz z dożynkowym wieńcem zostały złożone na ręce Pary Prezydenckiej – mówiła Kamila Sikorska, marketing manager w Grupie Pfeifer & Langen w Polsce.

Na gości stoiska Pfeifer & Langen i marki Diamant czekał okazały stół uginający się od lokalnych smakołyków. Wypieki i desery przygotowały cukiernie działające po sąsiedzku czterech cukrowni Pfeifer & Langen Polska S.A. Ogromne wrażenie zrobił na gościach ręcznie dekorowany tort przygotowany przez cukierników z Miejskiej Górki. Przedstawiono na nim etapy produkcji cukru: od uprawy buraka cukrowego, przez krystalizację cukru, po różnorodność jego wykorzystania do przeróżnych słodkości uwielbianych przez Polaków. Do współpracy przy przygotowaniu stoiska Grupy Pfeifer & Langen w Polsce zostały zaproszone utalentowane członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, które dały się już wcześniej poznać z najlepszej strony w ramach autorskiego programu grantowego Diamant – Dobre Działania. Zlokalizowane nieopodal cukrowni w Środzie Wlkp. sołectwo Winna Góra przygotowało wyjątkowy, dożynkowy wieniec, który ozdobił stoisko Diamant. 

Źródło: Pfeifer & Langen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *