Przejdź do treści

Sokołów otwiera wydział produkcji vege w zakładzie w Kole

Sokołów otwiera wydział produkcji vege w zakładzie w Kole

W zakładzie Sokołów S.A. w Kole został uruchomiony nowy wydział vege, w którym odbywać się będzie produkcja szerokiego asortymentu roślinnego z linii Z Gruntu Dobre. Nowa inwestycja jest działaniem realizowanym w ramach strategii Grupy Sokołów, która zakłada wzmacnianie potencjału produkcyjnego i wychodzenie naprzeciw aktualnym trendom żywieniowym.

Sokołów poszerzył swoje portfolio o wyroby roślinne już w 2017 roku, jako pierwsza firma z czołowych producentów branży mięsnej w Polsce. – Linia Z Gruntu Dobre to nasza odpowiedź na nowe potrzeby konsumentów – mówi Bogusław Miszczuk, Prezes Zarządu Sokołów S.A. – Nasz roślinny asortyment szybko zyskał uznanie i popularność, a z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie tymi produktami oraz wzrosty sprzedaży. Jest to jedna z najszybciej rozwijających się kategorii, co wiąże się oczywiście z aktualnymi trendami żywieniowymi, takimi jak fleksitarianizm czy też bardziej świadome podejście do diety i dbałość o jej różnorodność. Linia Z Gruntu Dobre poszerza i urozmaica nasz asortyment. Dzięki niej możemy zaoferować konsumentom jeszcze więcej możliwości wyboru.

Ze względu na rosnące zainteresowanie produktami roślinnymi, Sokołów nieustannie pracuje nad rozwojem linii Z Gruntu Dobre, wprowadzając do niej kolejne nowości. Do tej pory ten asortyment był produkowany w kilku sokołowskich zakładach – w Kole, Sokołowie Podlaskim, Czyżewie i Jarosławiu. Teraz zdecydowana większość produkcji odbywać się będzie w nowo uruchomionym wydziale vege w zakładzie Sokołów S.A. w Kole.

Nowy wydział vege zajmuje powierzchnię 1 600 m². – Wydział znajduje się w wydzielonej części naszego zakładu, co gwarantuje całkowitą odrębność produkcji roślinnej i zwierzęcej – podkreśla Paweł

Nowak, Dyrektor Zakładu Sokołów w Kole. – Jego potencjał produkcyjny to ok. 400 ton miesięcznie (20 ton dziennie). W kolskim zakładzie do tej pory powstawały roślinne burgery, vege mielone, kiełbaski i snacki. Teraz z zakładu w Czyżewie przeniesiona została tu również produkcja hummusów, past, smalczyków i parówek. Kolejnym etapem będzie przeniesienie produkcji plastrów wegańskich, które teraz są wytwarzane w oddziale w Sokołowie Podlaskim.

Ta inwestycja ma dla nas duże znaczenie i jest ważnym elementem realizacji strategii Grupy Sokołów – podsumowuje Bogusław Miszczuk, Prezes Zarządu Sokołów S.A. – Jestem przekonany, że dzięki takim działaniom będziemy mogli w jeszcze większym stopniu spełniać oczekiwania konsumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *